День збереження дикої природи
Всесвітній день дикої природи – свято, прийняте Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2013 року. Дата святкування призначена завдяки іншій події – 03 березня 1973 року була прийнята відома Конвенція СІТЕС, що забороняє торгівлю зникаючими представниками флори і фауни (CITES).
CITES є однією з найбільших угод з охорони дикої природи. Участь у ній добровільна, однак дотримання її положень для всіх членів є обов’язковим. На даний час до Конвенції долучилось майже 180 держав, в тому числі, і Україна (14 травня 1999 року).
Мета конвенції полягає в наданні гарантій, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню.
03 березня 2020 року в ЗОШ І-ІІІ ст. с.Озеро прочитали лекцію про збереження та охорону птахів рідного краю Тетяна Никитюк, в.о. начальника Озерського природоохоронного науково-дослідного відділення та Максим Рудік, інженер еколого-освітнього відділу та рекреацій Ківерцівського національного природного парку "Цуманська пуща" на тему "Міграція птахів".
Максим Рудік провів з школярами інтелектуальну гру "Впізнай птаха по голосу", насамперед в цікавій і доступній формі розповідав про кожного птаха та особливості їх гніздування та міграції. А також школярі мали можливість почути голоси, які оточуть нас щодня. Зокрема, розповів про маловідомого птаха пірникозу (норець), яка гніздиться на сільському озері.
Дякуємо працівникам Цуманської пущі за цікаву розповідь про птахів, які стануть повчальними для наших учнів в період гніздування пернатих.